Zarejestruj się i złóż zamówienie, aby zyskać stałą zniżkę 5% na kolejne zakupy!
Darmowa dostawa już od 300zł!

Dlaczego warto zamienić klasyka na e – papierosa?

Każdy palacz papierosów doskonale wie, jak trudne jest zerwanie z tym nałogiem. Mimo świadomości o negatywnym wpływie na zdrowie rzucenie palenia bardzo często kończy się fiaskiem. Czy w sytuacji, gdy rozstanie się z tym nałogiem graniczy z cudem dobrym pomysłem jest zamiana klasyka na e – papierosa? Co przemawia za tym, że warto jest zainteresować się elektroniczną wersją tradycyjnego papierosa?

E – papieros – czyli co?

Z roku na rok popularność e – papierosów rośnie. Dla wielu palaczy ten wykonany z plastiku lub metalu gadżet jest świetną alternatywą dla tradycyjnych papierosów. Swym wyglądem przypomina on nieco fajkę, cygaro czy zwykły długopis i w pewnym sensie można go porównać do inhalatora nikotyny pozwalającego symulować czynność palenia.

E – papieros to produkt składający się z ustnika i niedużego pojemniczka na płyn, do którego wlewane są tak zwane liquidy. Ich składnikami są:

– gliceryna lub glikol propylenowy

– nikotyna w płynie

– środki smakowo – zapachowe

Obecnie każda osoba, która to zdecydowała się na korzystanie z e – papierosa ma do wyboru olejki o przeróżnych smakach, na przykład owocowych, korzennych, waniliowych, gumy balonowej oraz wielu innych. Sprzęt ten jest wyposażony w akumulator, który zasila grzałkę podgrzewającą liquid do temperatury ok. 180 stopni. W porównaniu z tradycyjnym papierosem temperatura ta jest kilkakrotnie niższa.

Układ elektroniczny tego gadżetu odpowiada za kontrolę temperatury, dozowanie dawek pary i zamienianie jej w aerozol. Korzystanie z niego jest powszechnie zwane wapowaniem od angielskiego zwrotu „vaping” Polega ono na inhalowaniu aerozolu z nikotyną i wydychanie go po przefiltrowaniu przez drogi oddechowe.

E – papieros kontra klasyk – istotne zalety

W wielu przypadkach nałogowe palenie klasycznych papierosów kończy się rakiem płuc, rakiem przełyku oraz wieloma innymi poważnymi schorzeniami. Podczas spalania liści tytoniu toksyczne i rakotwórcze substancje przedostają się bowiem do organizmu wraz z dymem i go zatruwają. Zawarta w klasykach nikotyna jest substancją psychoaktywną i wywołuje silne uzależnienie z którym niełatwo jest zerwać. Biorąc to pod uwagę wydaje się, że korzystanie z e – papierosa jest znacznie lepszym rozwiązaniem. Co prawda jego wpływ na ludzkie zdrowie nie został jeszcze w pełni zbadany, ale można przypuszczać, że jest on mniejszym złem koniecznym. Gadżet ten zawiera bowiem o kilka tysięcy mniej substancji rakotwórczych. Co ważne, podczas wapowania można samodzielnie regulować ilość nikotyny. E-papieros jest zatem często ogromnym wybawieniem dla tych palaczy, którzy mimo wielu prób nie potrafią zerwać z nałogiem. Stopniowe zmniejszenie dawki nikotyny oraz brak szkodliwych substancji znacząco spowalnia pogarszanie się ich stanu zdrowia. Podczas wapowania nie dochodzi do wdychania trujących substancji smolistych, więc zamieniając klasyka na e – papierosa z czasem zmniejsza się uciążliwy kaszel palacza oraz poprawia się jego kondycja fizyczna. Korzystanie e – papierosa nie wpływa też negatywnie na węch oraz smak. Nie wydziela on też nieprzyjemnych zapachów, dzięki czemu ubrania palacza nie są przesiąknięte zapachem dymu. Przebywając z osobą korzystającą z tego nowoczesnego gadżetu bliscy nie są narażeni na bierne palenie, gdyż wydzielany dym nie zawiera szkodliwych substancji. A sam palacz ma znacznie bielsze zęby oraz zdrowszą cerą, niż wówczas, gdyby sięgał po tradycyjne papierosy.

E – papieros a skuteczne rzucenie palenia

Co więcej elektroniczne papierosy są bardzo pomocne w rzuceniu palenia. Umożliwiają one stałe zmniejszanie zażywanych dawek nikotyny bez konieczności porzucania nawyku palenia. Nie brakuje historii, że wielu osobom dzięki tym gadżetom udało się zerwać z nałogiem tytoniowym. W przypadku wielu palaczy znacznie większym wyzwaniem od samego odstawienia nikotyny jest odzwyczajenie się od nawyku trzymania w dłoni papierosa i zaciągania się nim. Z tego też powodu bardzo często tabletki, plastry czy gumy do żucia często zawodzą, a e – papieros staje bardzo pomocny. Z tym gadżetem proces rzucania palenia przebiega bardzo spokojnie i co najważniejsze często skutecznie. Możliwość palenia e – papierosa łagodzi nerwowość wywołaną zmniejszeniem dawki nikotyny.

Nie można też pominąć faktu, że w dłuższej perspektywie wapowanie jest znacznie tańsze, niż palenie klasycznych papierosów. Co prawda zakup tego gadżetu wiąże się z pewnym kosztem, ale bieżąca obsługa oraz uzupełnianie płynu jest mniej kosztowne, niż nieustanne kupowanie, niezdrowych tradycyjnych papierosów.

Odwiedź nas na Facebooku

Aby wejść na stronę musisz mieć ukończone 18 lat.

0
Twój koszyk
  • No products in the cart.