Darmowa dostawa już od 300zł!

Artykuły chemiczne

Gliceryna, Glikol i płyn aromatyzujący

to grupa produktów, które mogą Ci się przydać. Posiadamy wysokiej jakości artykuły chemiczne do wykorzystania między innymi w branży kosmetycznej oraz branży spożywczej. Zastosowanie tych produktów jest na tyle duże, że wykorzystano je w przemyśle. Dowiedz się co posiadamy w ofercie i w jaki sposób nasze produkty mogą Ci pomóc.

Czym jest gliceryna?

Gliceryny używa się przede wszystkim do produkcji barwników, ale także wyrobu płynów chłodniczych i hamulcowych, a nawet do produkcji materiałów wybuchowych. Należy ona do najczęściej wybieranych substancji w kosmetologii, stosowana do produkcji kremów i balsamów. Jeśli chodzi o samą substancję gliceryna zwana także glicerolem należy do grupy alkoholi trójwodorotlenowych i powstaje jako produkt uboczny wytwarzania mydła. Co do jej właściwości, gliceryna rozpuszcza się zarówno w wodzie jaki i alkoholu.

 

Glicerynę dzielimy ze względu na sposób pozyskiwania surowca. Wyróżniamy na gliceryną roślinną i syntetyczną. Dzięki swoim unikatowym właściwościom poprawia elastyczność skóry i zapewnia jej potrzebne nawilżenie. Z tego względu używa jej się w wielu kosmetykach począwszy od kremów poprzez balsamy aż do stosowania kosmetyków przeznaczonych do pielęgnacji włosów. Poza tym gliceryna ma jeszcze właściwości lecznicze i można ją nabyć w niemal każdej aptece. Mało kto wie, że glicerynę można użyć do nasączania ciasta zamiast alkoholu. W naszym sklepie substancja dostępna jest w przystępnej cenie w pojemnikach o objętości 10 ml.

Czym jest glikol?

Glikol, tak jak gliceryna ma wiele zastosowań. Używa się go w przemyśle, przetwórstwie i farmacji.  Z uwagi na unikatowe właściwości glikol występuje także w wielu produktach higienicznych i kosmetycznych. Z glikolu tworzy się między innymi farby i rozwiązania dla branży chłodniczej. Substancja wyróżnia się w kosmetyce, łącząc w sobie wiele zalet. Nie tylko ułatwia rozprowadzanie kremów, ale także zwiększa poziom wchłanialność składników odżywczych przez skórę.

 

Jeśli zastanawiasz się jaką formę przybiera glikol, jest on bezbarwną i bezwonną cieczą o słodkawym zapachu. Można go dodać do lekarstw, w których pełni rolę rozczynnika, czyli płynu pozwalającego na rozmieszczenie składników danego specyfiku. I mimo że glikol ma ogromny potencjał najczęściej spotykany jest branży kosmetycznej jako składnik kremów i balsamów. Posiada on właściwości higroskopijne, co oznacza, że pochłania wilgoć wiążąc się z wodą. W przemyśle wykorzystuje się go do produkcji żywic, mebli, płyt z regipsu, emulgatorów, płynów chłodzących, odmrażaczy i rozmaitych kosmetyków. Poprzez szerokie zastosowanie praktycznie każdy miał z nim kiedyś styczność.

Czym jest płyn aromatyzujący?

Płyn aromatyzujący używane są jako naturalny, bezkaloryczny dodatek smakowy, który nada nadaje potrawom wyjątkowego charakteru. Dzięki niemu posiłki nie są już mdłe i pozbawione smaku. Płyny aromatyzujące używane są w branży gastronomicznej. Już kilka kropel tej substancji może odmienić Twoje śniadanie, obiad i kolację. Wszystko dzięki wysokiemu stężeniu tych aromatów.

 

Płynów zapachowych używa się również do innych celów. W naszym asortymencie znajdziesz bogaty wybór produktów przeznaczonych do kominków zapachowych, do aromaterapii oraz do tytoniu. Aby go użyć należy jedynie rozłożyć tytoń na płaskiej powierzchni i skropić go gotowym aromatem. W kolejnym kroku należy odczekać dwie godziny, aż tytoń przegryzie się z daną substancją. Oferowany w naszym sklepie płyn aromatyzujący świetnie sprawdza się do tworzenia unikalnych linii zapachowych. Dzięki niemu oraz glikolowi oraz glicerynie każdy może stworzyć własną kompozycję zapachową, dodając do mieszaniny ulubione składniki, które znajdziesz w naszym sklepie.

Aromatyzacja – czym jest i dlaczego jest taka ważna?

Ludzie odbierają świat za pomocą zmysłów. Aromatyzacja, którą umożliwiają nasze artykuły chemiczne jest niczym innym jak budowaniem doświadczeń poprzez zapach. Odczuwamy wonie przy każdym wdechu i to właśnie one mają duży wpływ na budowanie wspomnień. Każda galeria handlowa, sklep, czy miejsca publiczne mają swoją atmosferę, która jest tworzona przez kompilacje zapachowe. Aromatyzacja to proces wywoływania emocji za pomocą zmysłu węchu. Stosuje się ją w sklepach ale także w zaciszu domowym, który powinien kojarzyć się ze spokojem i odpoczynkiem. Zapach zachęca do działania i przywołuje wspomnienia. Jest wykorzystywany przez specjalistów od marketingu ale także ludzi świadomych jego mocy.

Jakie artykuły chemiczne wybrać?

Jeśli chcesz cieszyć się zdrowiem, wybierz artykuły chemiczne ze sprawdzonych źródeł. W sklepie Liquides znajdziesz produkty renomowanych marek, dostępne w atrakcyjnych cenach. Posiadamy glicerynę, glikol i płyn aromatyzujący o wysokiej jakości. Pomożemy Ci dobrać  odpowiedni produkt o odpowiedniej pojemności. Nasi eksperci chętnie udzielą Ci niezbędnych rad, dotyczących produktów. Zadbamy o to, aby dobry zapach towarzyszył Ci podczas spędzania miłych chwil. Liquides to szeroka oferta w której każdy znajdzie coś dla siebie.

Aby wejść na stronę musisz mieć ukończone 18 lat.

0
Twój koszyk
  • No products in the cart.