Zarejestruj się i złóż zamówienie, aby zyskać stałą zniżkę 5% na kolejne zakupy!
Darmowa dostawa już od 300zł!

Wiedza od A do Z o e-papierosach

Wśród e papierosów narosło wiele mitów i nieprawdziwych informacji. Produkt ten ma jednak wielu zwolenników, którzy doceniają nie tylko ich smak, ale również wpływ na zdrowie. Jeśli i ty chcesz spróbować zmienić tradycyjne papierosy na elektryczne lub dopiero chcesz zacząć je używać, ale masz jakiekolwiek wątpliwości, przeczytaj poniższy tekst, a dowiesz się wszystkich niezbędnych rzeczy na ich temat.


Czym są e papierosy?


Papieros elektroniczny to nic innego jak urządzenie służące do podgrzewania specjalnej cieczy (liquidu) do temperatury 200 stopni. Liquid przeistacza się w aerozol lub mieszkankę małych cząsteczek w powietrzu. E papieros działa na zasadzie inhalacji.


Rodzaje papierosów elektronicznychIstnieją cztery rodzaje e papierosów. Pierwszy z nich to ten najbardziej przypominający papierosy. Drugi to waporyzator, który pozwala użytkownikowi używać własnego e-liquidu. Kolejna opcja to mody pudełkowe („mody vape”), które dają użytkownikowi opcję dostosowywania mocy wyjściowej, cewki, zbiornika, a nawet akumulatora. Ostatni rodzaj e papierosów to mechaniczny mod, jednak jest on przeznaczony dla bardziej zaangażowanych użytkowników. Poszczególne rodzaje elektryków mogą różnić się między sobą rozmiarem i wyglądem zewnętrznym. Z kolei stosowane w elektrykach liquidy mogą mieć różnorodne smaki na przykład kwiatowe lub owocowe, dzięki czemu użytkownik nie przesiąka nieprzyjemnym zapachem tradycyjnego dymu papierosowego.


Zalety papierosów elektronicznych


E papierosy w porównaniu do tradycyjnych papierosów zawierają o wiele mniej niebezpiecznych związków rakotwórczych i substancji chemicznych. Szacuje się, że są one o 95% mniej szkodliwe od zwykłych papierosów. Elektryk nie wydziela dymu, tylko parę, dlatego też może być stosowany również w towarzystwie osób, które nie palą i nie tolerują dymu tytoniowego, a tym samym również nie szkodzą tak zwanym biernym palaczom.

Wielu osobom, dzięki zmianie polegającej na przejściu z tradycyjnego papierosa na elektryka udało się całkowicie porzucić palenie. Baza nikotynowa puffs, po zmieszaniu z premixem obniża stężenie nikotyny w liquidzie, dzięki czemu zmniejszając stopniowo ilość nikotyny można o wiele łatwiej rzucić palenie.

Jednak jedną z największych zalet e papierosów jest ich cena. Użytkownik papierosów elektronicznych wydaje średnio 2,5 raza mniej od palacza tradycyjnych papierosów. Początkujący „palacz” e papierosów wyłącznie na starcie ponosi większy wydatek, który polega na zakupie sprzętu uzależnionego od rodzaju e papierosów (pody, drags), liquidu i ładowarki. Elektryki są prawie bezawaryjne, a jedyne co trzeba w nich wymieniać to akumulatory. Mowa tutaj oczywiście o urządzeniach zakupionych w sprawdzonym miejscu, a także wyprodukowanym przez markę gwarantującą dobrą jakość.

Zlecone przez Rzecznika Praw Dziecka badania pokazują, że 58% respondentów jako powód palenia wskazało modę. Jednak większość osób wskazała, że korzysta z e papierosów, które są o wiele bardziej stylowe od tradycyjnych. Wygląd sprzętu do palenia możemy dobrać indywidualnie z uwzględnieniem osobistych preferencji. Jest to również pewien sposób wyrażenie siebie.

Niestety wielokrotnie wśród osób, które nie miały nigdy w życiu wogólne do czynienia z e papierosami powielany jest mit o ich szkodliwości dla zdrowia, bądź na przykład możliwości wybuchu. Warto więc na swojej własnej skórze przekonać się o zaletach ich stosowania.

Odwiedź nas na Facebooku

Aby wejść na stronę musisz mieć ukończone 18 lat.

0
Twój koszyk
  • No products in the cart.