Zarejestruj się i złóż zamówienie, aby zyskać stałą zniżkę 5% na kolejne zakupy!
Darmowa dostawa już od 300zł!

Znaczenie skrótów związanych z tankami.

Tanki takie jak RBA czyli : (ReBuildable Atomizer) to termin określający każdy atomizer, na którym możemy zamontować własną grzałkę. Pojęcie obejmuje każdy atomizer z “bazą” (build deck), czyli wszystkie wymienione poniżej.

– RTA (Rebuildable Tank Atomizer) – to atomizer (RBA) z “bazą”, zakrytą zwykle metalową komorą, na około której umieszczono zbiornik (zwykle szklany) napełniany liquidem. Komora okrywająca bazę, połączona jest z kominem, przez który zatomizowany płyn trafia do ustnika. Płyn dostaje się dzięki grawitacji do otworów w komorze, którymi nasącza nośnik (np. bawełnę) umieszczony w grzałce.

YIaubAw

-RDA (Rebuildable Dripping Atomizer) — popularnie zwany “dripperem”, to rodzaj atomizera RBA, z “bazą” zakrytą łatwą do zsunięcia tubką, często z szerokim ustnikiem (drip tip), bez pojemnika na liquid, lub ewentualnie z niewielkimi nań komorami, mieszczącymi około 1 ml płynu. Jego konstrukcja umożliwia zakraplanie grzałki przez ustnik, lub po zsunięciu jego górnej części, prosto z buteleczki (zwanej szumnie przez Wielkiego Ustawodawcę, zbiornikiem zapasowym). Szczególnym przypadkiem drippera jest skłonker (squonker), który pozwala na jego uzupełnianie, poprzez uciskanie “zbiornika zapasowego” umieszczonego w części zasilającej, za pomocą kanału wydrążonego w pozytywnym styku zasilania z atomizerem.

Z965Csj

RTA różni się od RDA:
– posiadaniem zbiornika na płyn,
– często brakiem, lub niewygodnym dostępem do grzałki, kiedy w zbiorniku atomizera posiadamy liquid,
– brakiem możliwości zakraplania bezpośrednio na grzałkę (a przynajmniej mało przystosowaną do tego konstrukcją).

-RDTA (Rebuildable Dripping Tank Atomizer) — jak nazwa wskazuje, jest próbą połączenia atomizera typu RDA z atomizerem RTA. Baza na grzałki umieszczona jest na górze urządzenia, okryta zazwyczaj metalową, łatwo zdejmowalną komorą, jak w przypadku RDA. Poniżej znajduje się, zwykle szklany, zbiornik na liquid. Nośnik (bawełna) zwisa wesoło z górnej części (bazy), przez przygotowane na nią otwory w zbiorniku, i w ten sposób, nasiąkając, dostarcza płyn na grzałkę.

JbqztI8

W związku z tym, że RDTA łączy – teoretycznie najlepiej oddającą smak – konstrukcję RDA, ze zbiornikiem na płyn, są tacy, którzy twierdzą, że atomizery RDTA oddają smak równie dobrze jak RDA, a na pewno lepiej niż atomizery RTA. Nie ma w tym zbyt wiele prawdy, ponieważ różnica w smaku wydobytym z RDA, wynika z jego zakraplania bezpośrednio na grzałkę, w wyniku czego grzałka, i umieszczony w niej nośnik, odparowują zwyczajnie większą ilość płynu. RDTA może oddać smak podobnie do drippera, tylko gdy będziemy zakraplać grzałkę bezpośrednio. W innym przypadku różnica pomiędzy RDTA a RTA jest raczej marginalna. Należy również wziąć pod uwagę, że oddawanie smaku zamkniętego w naszym liquidzie, w największym stopniu zależy od grzałki .

Odwiedź nas na Facebooku

Aby wejść na stronę musisz mieć ukończone 18 lat.

0
Twój koszyk
  • No products in the cart.